• +48 58 350 18 03
  • aovento@aovento.pl

Kursy

Kursy

Jeśli planujesz zdobyć nową umiejętność lub podnieś swoje kwalifikacje żeglarskie, to serdecznie cię do nas zapraszamy.

Każdy z kursów realizowany jest według wytycznych Ministerstwa Sportu i Turystyki, gwarantuje to iż każdy kandydat jest odpowiednio przygotowany do zadania egzaminu na dany stopień.

Stawiamy na jakość i to dzięki niej nasze kursy cieszą się tak dobrą opinią w całej Polsce. Wyszkoliliśmy żeglarzy z odległych zakątków Polski – Warszawy, Krakowa, Katowic.

Wychodząc naprzeciw różnorodnym zapotrzebowaniom naszych kursantów przygotowaliśmy szeroką gamę możliwych kursów do zrealizowania. Tak aby każdy mógł wkomponować ich odbycie w swój grafik dnia.

KURSY NA STOPIEŃ ŻEGLARZA

KURS WEEKENDOWY

Spotykamy się co tydzień, w soboty i niedziele o godzinie 8.00 i żeglujemy po wodach Gdańska ucząc się wszystkiego, czego wymaga od nas prowadzenie jachtu oraz egzamin na stopień żeglarza jachtowego. Na kursach trwających 4 weekendy żeglujemy cały dzień, czyli do ok godziny 18.00, na tych pięcioweekendowych kończymy przeważnie ok. godziny 16.00.

Kurs obejmuje zagadnienia wymagane na egzaminie, ale również wiele innych praktycznych i fachowych porad – staramy się możliwie praktycznie podchodzić do naszych kursów, aby każdy kto je kończy ze spokojem i pewnością rozpoczął samodzielną przygodę z żeglarstwem.

KURS INTENSYWNY

Intensywne szkolenie żeglarskie to szkolenie trwające tydzień. Zajęcia trwają od poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 rano do późnego popołudnia. Żeglujemy intensywnie: uczymy się zwrotów, podejść i odpowiadamy sobie na pytania co może nas zaskoczyć podczas samodzielnego prowadzenia jachtów? Instruktorzy odpowiadają na pytania, które rodzą się podczas samodzielnej nauki teorii, gdyż na taką przewidziano wieczory i popołudnia, czyli jedyny czas w tygodniu w którym nie żeglujemy. Na egzamin przechodzimy w piątek wieczorem bądź w niedzielę.

Bez paniki! Choć przed przystąpieniem do kursu zalecane jest już jakieś doświadczenie, to Intensywny kurs żeglarski – dla wielu z naszych klientów był pierwszym starciem z wodą i wiatrem, a nauczył ich bezpiecznie żeglować nie tylko na egzaminie. W nauce teorii służymy pomocą udostępniając materiały z przedmiotów objętych wymaganiami Ministerstwa Sportu i Turystyki, ale i wiele innych pozwalających sprawniej przyswoić zagadnienia związane z żeglarstwem oraz, co najważniejsze, bezpieczniej żeglować.

KURS WIECZOROWY

Kursy te kierujemy do osób nie mogących sobie pozwolić na codzienne zajęcia w ciągu dnia w ramach kursów intensywnych, ani na szkolenia weekendowe. Kiedy więc uczymy się żeglować? Cieplejsze miesiące (maj, czerwiec i lipiec) pozwalają nam długo cieszyć się słońcem, a więc po godzinach regularnych kursów … no i po pracy, uruchamiamy specjalne szkolenia wieczorowe.

Po pracy przyjedź do portu i wsiadaj na jacht. Grupy przeważnie zbierają się w godzinach 16 – 17 i spędzają na wodzie co najmniej 4 godziny do zachodu słońca, a czasami nawet nieco dłużej. Wielu z absolwentów tych kursów traktowało te szkolenia jako relaks i bardzo dobrą odskocznię po długich godzinach pracy.

KURS INDYWIDUALNY

Na bazie naszych doświadczeń wychodzimy do Was z nowym modelem indywidualnych szkoleń żeglarskich. Kurs jest dopasowany do waszych potrzeb. To Wy wybieracie kiedy chcecie żeglować i ile czasu potrzebuje na naukę żeglarstwa. Szkolenie może trwać zarówno tydzień jak i dłużej w przypadku długich przerw pomiędzy sesjami szkoleniowymi. Propozycja jest również dedykowana do większej ilości osób. Jeśli pragniecie, nauczyć się żeglować w większym gronie, możecie liczyć na atrakcyjniejszą cenę. Szkolenie grupowe szczególnie polecamy osobom planującym wspólne żeglowanie w przyszłości, czy to po Mazurach, czy Kaszubach, a może na morzu?

Wybierz dzień i odpowiadające Ci godziny, a my zrobimy resztę. W ten sposób umów się na żeglowanie tyle razy by przygotować się do egzaminu, który również umówimy na pasujący Ci termin. Zwróć uwagę, że im Was więcej, tym mniej czasu każdy spędza za sterem podczas żeglowania, dlatego wydłużamy wtedy czas trwania kursu, tak, by każdy opanował wszystkie manewry.

KURS NA MAZURACH

Kurs żeglarski na patent żeglarza jachtowego w formie wypoczynku na Mazurach. Niezależnie, czy zechcesz popłynąć sam, czy z rodziną lub przyjaciółmi. Żeglujemy po pięknym pojezierzu, poznając je na wskroś i codziennie nocując w innym miejscu. Imprezowe Mikołajki, szantowy Sztynort, cichy Ryn, zatoki, bindugi, lasy i przyroda na bardziej i mniej uczęszczanych akwenach szlaku zauroczy każdego. Nas Mazury zauroczyły przeszło 15 lat temu, chętnie pokażemy Wam najpiękniejsze miejsca i zabierzemy Was na najpyszniejszą mazurską rybkę! A po wakacjach? Patent żeglarski w kieszeni!

Żeglując przez Mazury na jachcie podczas tygodniowego rejsu niezwykle wydajnie spędzacie czas, w końcu trafiliście do samego centrum żeglarskiego świata, gdzie wszystko co was otacza nierozerwalnie łączy się z tym sportem. Tego rodzaju szkolenie jest niezwykle efektywne, gdyż przygotowuje bezpośrednio do prowadzenia jachtów kabinowych po Mazurach lecz i innych wodach śródlądowych. Jest też wspaniałą przygodą i wypoczynkiem dla nie przechodzących szkolenia członków załogi.

KURSY NA STOPIEŃ JACHTOWY STERNIK MORSKI

JSM to kolejny – drugi stopień żeglarski w Polskim Związku Żeglarskim. Uprawnienia te, pozwalają prowadzić jachty żaglowe do 18m długości kadłuba po … no właśnie – tutaj nie ma ograniczeń co do pory doby i obszaru po jakim możemy żeglować. Powinniśmy więc na kursie pojąć podstawy nawigacji morskiej, szczegóły ustalania swojej pozycji na morzu, charakterystyki świecenia świateł stałych oraz oświetlenia statków w drodze. Teoria rozbudowana jest również o locję morską, morską meteorologię. Tutaj każdy temat rozwija się do rangi “morskiej” i staje się bardziej szczegółowy. Praktyka na kursie na sternika to również rozwinięcie wcześniej poznanych manewrów o manewry na jachtach kilowych – morskich. Wielu mówi, że łatwiejsze od manewrów na jachtach mieczowych.

Szkolenie kierujemy do wszystkich, pragnących rozwijać się w tym sporcie, a jako, że pierwszymi wodami po jakich żeglują polscy sternicy są najczęściej wody Chorwacji i Zatoki Gdańskiej, to w tych właśnie miejscach organizujemy takie kursy. Niezależnie od miejsca w którym odbędziesz kurs na zajęciach poznasz wszystko czego wymagać będzie od Ciebie Ministerstwo Sportu i Turystyki na egzaminie na stopień Jachtowego Sternika Morskiego, który to egzamin wieńczy każdy z naszych kursów.

KURS W GDAŃSKU

Kurs w Gdańsku ma charakter weekendowy, oznacza to że w jeden weekend rozpracowujemy teorię potrzebną nam do egzaminu, a w kolejny uczymy się manewrów i praktyki po to by w trzeci weekend takiej serii przejść egzamin.

KURS W CHORWACJI

Tygodniowy kurs w Sukosanie, w Chorwacji, ma charakter bardziej turystyczny – tutaj codziennie zawijamy do innego portu, codziennie poznajemy nową wyspę lub miasteczko Dalmacji. Bez wątpienia jest to kurs intensywny, gdzie poza nauką czeka na nas zwiedzanie, nurkowanie i kąpiele… dobrze, że teorii mogliśmy nauczyć się przed wyjazdem z materiałów udostępnianych kursantom na stronie

Egzamin – klasycznie – w ostatnim dniu kursu.

Aby móc otrzymać drugi stopień żeglarski jakim jest Jachtowy Sternik Morski to oprócz zdania egzaminu po odbytym kursie wymagany jest również staż podczas rejsów morskich. Staż taki musi obejmować:

  • łącznie należy wypływać 200 godzin bez różnicy czy pod żaglami czy na silniku
  • muszą to być minimum dwa rejsy, bez znaczenia na długość – może to być rejs 1-no godzinny i 199-cio godzinny

Zapraszamy wszystkich do udziału w organizowanych przez nas rejsach morskich które umożliwią wypływanie potrzebnego stażu.

Jesteś zainteresowany bądź potrzebujesz dodatkowych informacji – śmiało skontaktuj się z nami aovento@aovento.pl